صفحه اصلي > اخبار > برگزاری اولين مراسم يادواره‌ي 4900 شهيد فرهنگي

برگزاری اولين مراسم يادواره‌ي 4900 شهيد فرهنگي


3 خرداد 1390. نويسنده: admin

سردار محمدعلي جعفري در اولين مراسم يادواره‌ي 4900 شهيد فرهنگي، ضمن تبريك ولادت حضرت زهرا(سلام‌ا..عليها) و آزادي خرمشهر گفت: انقلابي زيستن و انقلابي ماندن بسيار مهم است كه بايد اين مهم را از شهيدان وام گرفته و در جامعه امروز عملي كنيم.

 

 

 

وي، شكوه و تجلي يادواره‌هاي شهدا را برگرفته از عنايت خاص الهي، ائمه و حضور شهدا خواند و افزود: شهدا بر اعمال ما ناظر و حاكم هستند.

وي از شهيدان به عنوان روشني‌بخش راه جوامع انقلابي ياد كرد و ادامه داد: بايد با توسل به شهدا روشن‌ترين راه را براي بقاي انقلاب انتخاب كنيم.

فرمانده بسيج سپاه پاسداران با بيان اينكه مهم‌ترين نكته براي يك بسيجي، قدم در مسير شهيدان نهادن است، گفت: مهم‌ترين هدف شهيدان، شناساندن انقلاب اسلامي بود، آن‌ها با عشق به انقلاب و اذن ولي‌فقيه در راه اين هدف جنگيدند و شهيد شدند.

جعفري، بسيج را يك تشكل مقدس و گره خورده با انقلاب خواند و يادآور شد: اگر تشكل بسيج و بسيجيان نبود، نامي از انقلاب اسلامي در تاريخ باقي نمي‌ماند.

فرمانده سپاه پاسداران بيان كرد: دغدغه‌ي مشترك ما، آرمان امام، راه امام و حفظ انقلاب اسلامي است و  بايد با پيدا كردن مسير حركت به اين هدف بزرگ دست يابيم.

وي، وجود بسيج را از علت‌هاي استمرار نظام خواند و گفت: حضور بسيج موجب شد تهديدات دشمن از مرزهاي جمهوري اسلامي ايران رخت بربندد و اين عظمت و بزرگي حاصل خون شهيدان، جانبازان و ايثارگران در هشت سال دفاع مقدس است.

جعفري در ادامه افزود: اگر حفظ انقلاب كه مهم‌ترين هدف شهدا بود را از ياد ببريم و نسبت به آن بي‌توجه باشيم، نمي‌توانيم ادعا كنيم كه به وظيفه‌ي سازماني خود عمل كرده‌ايم.

وي در پايان با اشاره به اين نكته كه امروز بيشترين آسيب‌ از سوي دشمنان با جنگ نرم اعمال مي‌شود، بيان كرد: معلمان بايد دانش‌آموزان را تقويت كنند و آنها را به سمت جهاد علمي سوق دهند.

سردارد جعفري، انتظار جامعه از معلمان بسيجي را آشنا كردن دانش‌آموزان با ماهيت انقلاب اسلامي به منظور الگو شدن جامعه‌ي اسلامي ايران براي ساير كشورها دانست.

 


بازگشت