صفحه اصلي > اخبار > پیام نوروزی امام خامنه ای مدظله العالی

پیام نوروزی امام خامنه ای مدظله العالی


15 فروردین 1394. نويسنده: maleki

حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، ضمن تبریک سال نو به ملت ایران، سال جدید را سال «دولت و ملّت، همدلی و همزبانی» نام نهادند.

حضرت آیت الله خامنه ای، روز شنبه در پیام نوروزی خود ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه و سلام به ساحت حضرت بقیة الله (ع)، یاد امام راحل (ره) و شهدا را گرامی داشتند.

رهبر معظم انقلاب در نگاهی اجمالی به سال 1393 در عرصه داخلی و بین المللی، این سال را سالی پرماجرا خواندند که با چالش ها و در عین حال، پیشرفت هایی همراه بود.

ایشان با اشاره به عزم راسخ ملّت ایران در تحمل مشکلات فرمودند: «مدیریت جهادی در برخی از بخش‌ها بحمدالله بارز و آشکار بود که منجر به پیشرفت هایی شد. تاکید بر عزم ملی و مدیریت جهادی تنها به سال 1393 تعلق نداشت بلکه برای همه سال های پیش روی ملّت ایران مورد نیاز است.»

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: «آرزوهای بزرگ و دست یافتنی ما برای ملّت در سال 1394 پیشرفت اقتصادی، اقتدار و عزت منطقه ای و بین المللی، جهش های علمی، عدالت قضایی و اقتصادی و از همه مهمتر، ایمان و معنویت است.»

رهبر معظم انقلاب با تاکید بر ظرفیت های بالای ملّت ایران و نظام جمهوری اسلامی تصریح کردند: «این ظرفیت عظیم و مهم دست یافتنی است ولی شروطی دارد. یکی از مهمترین این شروط، همکاری های صمیمانه میان ملّت و دولت است. اگر این همکاری صمیمانه از دو سو شکل بگیرد یقینا همه آنچه را که جزء آرزوهای ماست دست یافتنی است و آثار آن را مردم عزیزمان به چشم خواهند دید.»

ایشان دولت را کارگزار ملت و ملت را کارفرمای دولت دانستند و ضمن تاکید بر ضرورت اعتماد میان دولت و ملّت فرمودند: «امسال را باید سال همکاری های گسترده دولت و ملّت دانست. من این شعار را انتخاب کردم برای امسال: دولت و ملّت، همدلی و هم زبانی. امیدواریم این شعار در عمل تحقق یابد.»

رهبر معظم انقلاب در پایان پیام نوروزی خود از خداوند متعال پیشرفت در همه کارهای بزرگ کشور و همچنین توفیق در خدمتگزاری را طلب کردند.


بازگشت